Magyar Katolikus Lexikon > K > Katolikus Tanügyi Főhatóság

Katolikus Tanügyi Főhatóság: 1. A hatályos egyházjog szerint az egyházmegye legfőbb tanügyi hatósága az →ordinárius. - 2. Orsz. kat. tanügyi kérdésekben a ppi kar testületileg határoz. A ppi kar melletti tanácsadó testület a pedagógusokból álló Országos Katolikus Tanügyi Tanács. A tanítószerzetek főnökei külön tanügyi hatóságot képeznek iskoláik fölött, más szerz. isk-k a ppi joghatóság alatt állnak. - Mo-on az Egyh. a →katolikus iskolák fölötti közp. felügyeletet a M. Kat. Püspöki Konferencia Iskolabizottsága (→Iskola Bizottság) révén gyakorolja. E.P.

CCEO 1990:631-639. - Erdő 1991:323.